Hakkımızda

ENERKO, Türkiye’nin önde gelen müteahhit ve IPP işletmecisi firmalarında üst düzey yöneticilik yapmış ve 50 yıllık enerji dünyası tecrübesine sahip ve halen de Türkiye Kojenerasyon Derneği Başkanı olan Özkan Ağış tarafından kurulan genç ve dinamik bir şirkettir.

Özkan Ağış, büyük ve küçük ölçekli Kojenerasyon santral projeleri, kombine çevrim doğalgaz santralleri gibi projelerde proje müdürlüğü yaparak deneyim kazanmıştır ve şimdi kurduğu ekiple birlikte bu defa ENERKO şemsiyesi altında, Kojenerasyon ve kombine çevrim mühendisliği, teknolojisi ve kurulması konularında enerji projeleri için danışmanlık, mühendislik ve süpervizörlük hizmeti vermektedir.

Enerko şirketine 2017 Ocak ayından itibaren, 2. ortak olarak Yavuz AYDIN dahil olmuştur. Yavuz AYDIN İTÜ Makina Fakültesi mezunu olup, ilk 18 yıl Silahlı Kuvvetlerin Teknik ve Teknolojik tesislerinde yönetici mühendis olarak çalışmıştır. 1999 yılından sonra da, General Elektrik şirketine girmiş, Enerji Sistemleri grubunda gaz türbinleri ve buhar türbinleri alanında Türkiye, İsrail ve CIS Bölge satış lideri olarak hizmet vermiştir.

Enerko Tanıtım Dosyası

UZMANLIK ALANLARIMIZ / TECRÜBE
Uzmanlık Alanlarımız / Tecrübe
ENERJİ PİYASASI, MEVZUAT, ANALİZLER
Enerji Piyasası, Mevzuat, Analizler
DANIŞMANLIK HİZMETLERİ
Danışmanlık Hizmetleri